LEO ENGLISH

Leo English
Metoda Leo English została stworzona od podstaw przez grupę wybitnych specjalistów, świadomych że dzieciom trzeba zaproponować coś najlepszego.
Każdy szczegół, nuta, słowo, rysunek czy rekwizyt jest tak przemyślany, aby wspierał poznawanie angielskiego wszystkimi zmysłami.
Dzieci są harmonijnie wprowadzane w świat języka dzięki różnorodnym aktywnościom. Tu zawsze dzieje się coś fascynującego. Można wszystkiego dotknąć
i we wszystkim brać udział. Dlatego dzieci czują, że to jest ich angielski.
Każda minuta jest dokładnie zaplanowana. Dzięki temu rodzice mogą z łatwością śledzić postępy dziecka, a gruntownie przeszkolony lektor jest całkowicie skoncentrowany na uczeniu.
Różne poziomy zaawansowania są dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Ma ono zawsze do dyspozycji bogaty komplet materiałów opracowanych z niezwykłą starannością.

Leo English dzieli się na kilka poziomów nauczania:

LITTLE ONES
dzieci w wieku od 2 do 3 lat, zajęcia dwa razy w tygodniu po 30 min
w zajęciach uczestniczą rodzice, grupy 4-6 osobowe
kwalifikacja – wywiad z rodzicem

Na poziomie Little Ones dziecko buduje świadomość komunikacji w innym języku. Oswaja się i osłuchuje z językiem angielskim. Doświadcza radości uczenia się
wraz z rodzicem. Poznaje proste komunikaty i słowa, poprzez piosenki i rymowanki zapamiętuje właściwą intonację i wymowę, zaś specjalnie przygotowane bajki ułatwiają rozumienie poleceń i prostych dialogów. Poprzez pracę z książeczką dziecko doświadcza swoich pierwszych sukcesów językowych.

PRE-STARTERS
dzieci w wieku od 4 do 5 lat, zajęcia dwa razy w tygodniu po 45 min
w zajęciach mogą uczestniczyć rodzice, grupy 4-8 osobowe
kwalifikacja – wywiad z rodzicem

Na poziomie Pre-Starters dziecko doświadcza wielu powodów, by polubić angielski na całe życie. Poprzez zaskakujące zabawy, mini przedstawienia poznaje określony zasób słów, rozumie, wykonuje polecenia i przeprowadza proste dialogi w języku angielskim. Poprzez piosenki, rymowanki doskonali swoja wymowę, zaś bajki rozbudzają w nim chęć uczenia się języka. Praca z książeczką i ćwiczeniówką oswaja dziecko z tą formą nauki i daje okazję do doświadczenia satysfakcji i radości uczenia się.

CLIMBERS
dzieci w wieku od 6 do 7 lat, zajęcia dwa razy w tygodniu po 60 min
grupy 6-10 osobowe, kwalifikacja – wywiad z dzieckiem

Na poziomie Climbers dziecko poznaje słownictwo, wyrażenia i struktury językowe określone w programie. Potrafi budować proste zdania i przeprowadzać dialogi w języku angielskim. Przygotowuje się do nauki czytani i pisania w języku angielskim korzystając z klocków edukacyjnych ‘Learn to Read Blocks’. Uwielbia przychodzić na angielski, gdyż tu ma okazję polecieć w kosmos, być Indianinem, grać główną rolę w Czerwonym Kapturku lub porozmawiać po angielsku z Marsjaninem. Piosenki, które mogłyby zajmować pierwsze miejsca na listach przebojów nie tylko pomagają w zapamiętaniu wymowy i akcentu, ale również ułatwiają naukę struktur gramatycznych.
Leo English Climbers to łagodne i płynne przejście z przedszkolaka do ucznia.

RUNNERS
dzieci w wieku od 8 do 9 lat, zajęcia dwa razy w tygodniu po 60 min
grupy 8-12 osobowe, kwalifikacja – test

Na poziomie Runners dziecko poznaje słownictwo, wyrażenia i struktury językowe określone w programie. Potrafi budować zdania i przeprowadzać dialogi w języku angielskim. Potrafi czytać wyrażenia i zdania, uczy się pisać w języku angielskim. Poszerza swoja wiedzę używając języka angielskiego, np. poznaje zwyczaje kulturowe Chin, Szkocji czy Egiptu. Rozbudza swoja chęć mówienia po angielsku poprzez aktywne uczestnictwo w mini przedstawieniach i scenkach sytuacyjnych. Przystępuje do testu semestralnego i końcowego, dzięki temu oswaja się z tą formą sprawdzania i uczy się rozwiązywać testy.

FLYERS
W zależności od poziomu, dzieci w wieku od 9 do 11 lat, zajęcia dwa razy w tygodniu po 60 - 90 minut, grupy 8 – 12 osobowe, kwalifikacja – test

Na poziomie Flyers uczeń powtarza i poznaje słownictwo i struktury poprzez liczne gry i zadania językowe, które pozwalają dziecku poznać w jaki sposób język funkcjonuje i które ćwiczą myślenie analityczne. Poprzez liczne ćwiczenia komunikacyjne w parach i interaktywne zajęcia klasowe uczniowie rozwijają umiejętność mówienia i słuchania. Nauka czytania i pisania stanowi ważny element progamu – pisanie jest ćwiczone poprzez zadania zebrane w specjalnej książeczce ćwiczeń.
Uczniowie przystępują do testów sprawdzajacych umiejetności i wiedzę co dziesięć lekcji, tym samym zapewniając wysoki poziom kształcenia.